Koruyucu maske ile kadın

UVc Destekli Hava Temizleme Cihazı

air medi logo.png

UVC destekli temizleyicilerinin çalışma prensibi, UV ışınının mikro organizmaların DNA veya RNA'sına nüfuz etmesi ve hücre bağlarına zarar vererek etkisiz hale getirmesidir.

Teknik Resim 

AirMedi-Logo.png
işbirliği.png

Çalışma Prensibi

UVC destekli temizleyicilerinin çalışma prensibi, UV ışınının mikro organizmaların DNA veya RNA'sına nüfuz etmesi ve hücre bağlarına zarar vererek etkisiz hale getirmesidir. Böylece spor, bakteri veya virüs gibi patojenler çoğalamaz hale getirilmelidir. H-13 HEPA Filtre ve Destek Filtreleri ile UVC teknolojisini inovatif olarak biraraya getiren AirMedi; odalarınıza & ofislerinizde, ancak ameliyathanelerde sağlanabilen hava temizliğini sağlamaktadır.

Ölçüler

teknik çizim.png
ölçüler.png
özellikler.png
korona virüs.png
Gradient
reklam.png
filtreler.png

UVC Hava Sterilizasyonu Nedir? UVC Hava hava sterilizasyonu, iklimlendirme ve havalandırma sistemi olan tüm ortamlarda hava dezenfeksiyonu amacıyla kullanılan ve mikroorganizmalara karşı en etkili UV dalga boyu olan C bandında ışınım yapan UV dezenfeksiyon sistemidir. UVC mikrobiyolojik kontaminasyon sonucu oluşabilecek kirlenmelere karşı güvenli ve etkili bir hava sterilizasyonu sağlar.

G4 Kaset Filtre Nedir? Kaset panel filtreler, kontrollü ve yenilenebilir özellikte özel ham elyaf harmanından yapılmıştır ve son derece dayanıklı bir yapıya sahiptir. Etrafındaki koruma kafesi, filtreleme özelliği darbelerden korumak amacıyla yerleştirilmiştir. Kaset panel filtreler G2 [EU2] - G3 [EU3] - G4(EU4] - F5 [EU5] sınıfındaki filtrelerdir. Kaset filtreler, selülozik esaslı ve fiber glass esaslı, olarak üretilirler.airMEDI cihazında 610 x 610 x 48 mm kaset tipi G4 elyaf filtre kullanılmıştır. 

H13 Hepa Fltre nedir ? Hepa'nın acilimi High Efficiency Particulate Arresting'dir. Yüksek etkinlikte partikül yakalayıcı anlamına gelir. Hepa filtreler 3 mikrona kadar partikülleri %99,9 oranında havadan arındırabilen filtrelerdir. Hepa filtreler bakim gerektirmeyen özel liflerden oluşan ve kâğıda benzer bir yapıya sahiptir.Hepa filtrelerin kullanıldığı ortam havası kirliliğine kullanım sıklığına ve basınç kaybına bağlı olarak 6-12 ayda bir değiştirilmesi önerilir. Günümüzde ameliyathanelerde, hastanelerde ve temiz oda uygulamalarında filtreleme performansı, güvenilirliği ve bakim gerektirmeyen yapısından dolayı hepa filtreler kullanılmaktadır. 

Aktif karbon filtre nedir? Aktif karbon filtrenin gaz moleküllerini yakalama ve tutma özelliği vardır. Aktif karbon filtrenin yüzeyi milyonlarca ufak gözenekten oluşmaktadır. Bu gözenekler sayesinde bin çok koku yayan zehirli gazlar yakalanır. Aktif karbon filtreler kullanıldığı ortam havasına, kirliliğine ve kullanım sıklığına bağlı olarak değiştirilmelidir. Örneğin, sigara içilen bir ondamda aktif karbon filtrelerin 3 ila 6 ayda bir değiştirilmesi gerekmektedir.airMEDI cihazında 610 x 610 x 48 mm kaset tipi aktif karbon elyaf filtre kullanılmıştır.

arka plan covid.png
aralıklar.png

UVC ışığının, virüsleri ve bakterileri atık sudan ve Koronavirüsler de dahil olmak üzere farmasötik ürünlerden uzaklaştırmak için 40 yıldan bu yana kullanılmaktadır. Bazı virüsler veya bakteriler, UVC dezenfeksiyonuna diğerlerinden daha dayanıklı olabilir, ancak hepsi uygun dozlarla etkisiz hale getirilebilir. UVC ışığı hastanelerde, tıbbi ve bilimsel uygulamalarda  kullanılmakta olup, mikroorganizma öldürücü UV   ışınının (200-280 nm UVC) kontrollü laboratuvar koşulları altında SARS-CoV-2'ye yakın iki Koronavirüsü etkisiz hale getirdiğini bilimsel olarak kanıtlamıştır (SARS-CoV-1 ve MERS-CoV)

Virüs ve Bakteri inaktivasyonu için bazı etkili dozaj örnekleri

IUVA tablosu.png

Daha fazla bilgi için.                        www.iuva.org

Uluslararası Ultraviyole Derneği (IUVA), dezenfeksiyon verilerine ve deneysel kanıtlara dayanarak UVC dezenfeksiyon teknolojisinin, COVID-19'a neden olan virüsün bulaşmasını azaltmak için kullanılan çoklu arıtma işlemlerinde önemli bir rol oynadığını onaylamaktadır. UVC hava, su ve yüzeyler için iyi bilinen bir dezenfektandır ve doğru uygulandığında COVID-19 bulaşma riskini azaltmaya yardımcı olmaktadır.  

cihaz kapasiteleri.png
kullanım alanları.png